+421 43 381 2800 [email protected] Prepnúť na SK verziu Switch to EN version

Zmena autentifikačných údajov online registračnej pokladne

V posledných dňoch sa nám množia otázky od klientov ohľadom ukončenia platnosti autentifikačných údajov u podnikateľov, ktorí používajú ORP (online registračnú pokladnicu). 

Ukončenie platnosti autentifikačných údajov a generovanie nových autentifikačných údajov. 

V priebehu roka 2021 bude dochádzať k ukončeniu platnosti autentifikačných údajov pri ORP uvedených do prevádzky v priebehu roka 2019. Súbor autentifikačných údajov, ktorý má podnikateľ nahraný v ORP, platnosť dva roky od ich vystavenia (vytvorenia autentifikačných údajov v e-kasa zóne). Po uplynutí dvoch rokoch od ich vystavenia má podnikateľ povinnosť si vygenerovať nové autentifikačné údaje, ktoré je potrebné opätovne nahrať do ORP. 

Ak máte napríklad ORP od roku 2020, tak Vás sa to momentálne ešte netýka. 

UPOZORNENIE dostanete 30 dní pred ukončením autentifikačných údajov!

ORP 30 dní pred ukončením platnosti autentifikačných údajov upozorní na blížiaci sa koniec platnosti autentifikačných údajov. Nahratie nových autentifikačných údajov môžete vykonať aj skôr ako 30 dní pred uplynutím ich platnosti. Skončením platnosti autentifikačných údajov podnikateľ nebude môcť ďalej vytvárať pokladničné doklady v ORP.

My vám s tým pomôžeme.

V prípade, že vám končí platnosť autentifikačných údajov, kontaktujte nás. My sa postaráme o vygenerovnaie nových autentifikačných údajov v systéme Finančnej správy. Následne vám ich pošleme mailom a vy si ich nahráte podľa pokynov výrobcu ORP, resp. požiadate technika.

Zhrnutie dôležitých lehôt týkajúcich sa eKasy pre podnikateľov a výrobcov: 

Sme tu pre vás. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.